6 muaj pas bujës me unazën super të shtrenjtë, këngëtarja ndahet nga i fejuari. Shkak kolegia e sajNuk ka kaluar as një vit nga momenti kur ata shpallën lidhjen dhe fejesën publikisht, teksa këtë e prezantuan me një unazë diamanti me çmim shumë të lartë.Duket se këngëtarja e njohur Demi Lovato, nuk e ka gjetur gjuhën e përbashkët me partnerin, duke e çuar lidhjen e tyre drejt fundit.Kështu kanë raportuar mëngjesin e sotëm mediat e huaja, teksa thonë se shkak është bërë zbulimi i një mesazhi er.otik që Max i ka dërguar mikeshës së saj më të mirë, Selena Gomez.