A do jetonte me vjehrrën tani që u lidh me Mark Frrokun? Rudina Dembacaj jep përgjigjen befasuese

Moderatorja Rudina Dembacaj, njihet nga ato personazhe të botës së spektaklit që nuk ngurron të thotë hapur atë që mendon, edhe nëse mendimi i saj mund të shoqërohet me polemika të shumta. E ftuar në e “Diell” në rubrikën “Trotuar”, moderatoja ka dhënë argumentimin e saj në lidhje me të jetuarit me vjehrrën apo vjehrrin, e cila ishte dhe tema e debatit të sotëm.

Rudina u shpreh me batutë se është pikërisht personi i duhur për të folur mbi këtë temë, pasi tani është tek vjehrra e tretë. Duke vazhduar më tej se ka qenë dhe është ëndërr e çdo vjehrre, pasi është një nuse shumë e mirë. Më pas moderatorja nuk la pa dhënë dhe një mendim për të treja vjehrrat respektive që ka pasur.

Edi Manushi: Do të jetoje me vjehrrën?

Rudina Dembacaj: Jam fiks personi I duhur për këtë temë sepse unë jam në vjerrën e tretë tani. Kam qenë dhe jam ëndërr e një vjehrre. Jam një nuse shumë e mirë seriozisht.

Edi Manushi: Një epitet për vjehrrën e parë?

Rudina Dembacaj: Vjehrra e parë ishte shumë diellore.

Edi Manushi: E dyta?

Rudina Dembacaj: E dyta ishte tamam intelektuale.

Edi Manushi: E treta?

Rudina Dembacaj: E treta është jetë, është shpirt njësoj sikur ishte gjyshja ime.

Edi Manushi: E katra?

Rudina Dembacaj: Eh, mos u ngatërro o Manush.