A.ksident i rëndë, ka të p.lagosur

Një aks.ident është regjistruar pak minuta më parë në rrugën e Plazhit të Vjetër në Vlorë.

Nga fotot shihet se dy automjete janë pë.rplasur “kokë më kokë”, dhe si pasojë dy të rinj janë p.lagosur.

Të lënduarit janë dërguar me shpejtësi në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka marrë në pyetje një nga drejtuesit e automjeteve të përfshira në aksident.

Dyshohet se shkaku i përplasjes është shpejtësia tej normave të lejuara në këtë aks rrugor.