A.ksident në derë të shkollës, ka të p.lagosur

Një a.ksident është regjistruar pak minuta më parë në Elbasan.

Bëhet me dije se dy mjete kanë humbur kontrollin dhe janë përplasur me njëri-tjetrin

Edhe pse, sipas informacioneve përplasja nuk ka qenë shumë e fortë njëri nga mjetet është kthyer përmbys duket krijuar panik tek drejtuesit e tjerë por dhe tek këmbësorët.

Ndërkaq nga aksidenti ka mbetur i plagosur vetëm njëri prej drejtuesve të mjetit, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Policia dhe grupi hetimor është në vendngjarje për trë bërë zbardhjen e plotë të shkaqeve.