Abuzimi ka ndodhur! Del zbulimi shokues: Ja kush fshihet pas sulmit që po i bëhet Ronaldos pikërisht tani. Kjo është tradhti e pastër!

Arsyeja pse pas nëntë vitesh nga ngjarja e pretenduar, modelja amerikane Kathryn Mayorga po akuzon Cristinao Ronaldon për abuzim seksual është shtysa nga ish-klubi i portugezit, Real Madriti. Pikërisht, kështu raporton media portugeze “Correio da Manha”, shkruan Shkodranews.

Sipas gazetës luztane, pas abuzimit seksual që ka ndodhur, Ronaldo dhe modelja kanë rënë dakort që futbollisti ti paguajë asaj 375 mijë dollarë në këmbim të heshtjes, shkruan Shkodranews. Në dijeni të kësaj asokohe ka qenë dhe klubi i Realit, zyrtarë të së cilit e kanë shtyrë yllin portugez që ti paguante paratë në mënyrë që skandali të mbetej në errësirë, shkruan Shkodranews.

Por tani që nuk ka interes, duket se klibi i Realit është futur në lojë që modelja të bënte kallëzimin ndaj Ronlados. /Shkodranews