“Agjentja e shërbimeve sekrete po na terrorizon, do marr fatet e drejtësisë në dorë”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook denoncimin e një qytetari i cili ka shkruar se punonjësit e policisë po e terrorizojnë atë dhe fëmijën e vet, për të vetmen arsye se ai i ka demaskuar në protestë.

Mesa duket misioni i vërtetë i policisë ka kaluar në një mision tjetër që askush nuk do donte ta përjetonte, kjo sipas fjalëve të qytetarit i cili i ka shkruar ish-kryeministrit Berisha.

Postimi i plotë i Berishës:

Narko bandite me uniforme ushtrojne terror dhe reprezalje ndaj qytetareve!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

Doktor mirmengjes ,thjeshte sepse ishim ne protest edhe Jam bashke me miqt e mij aty cdo her edhe I njoftme spiunet e sander lleshit pa bere asgje jasht normave mbreme kjo tipja ketu se zonje apo zonjushe nuk e meriton me ka terrorizuar shtepijn time edhe vajzen dy vjece duke qendruar poshte shtepis bashke me 4 bandit me uniformeqe donin tme merrnin me dhune sepse I demaskova gjate protestes duke ju bere publike qe jane spiuna edhe arrestojm djemt pas cdo proteste neper cepat e rrugve…

Po ju a them Juve qe larg qofte Po vazhduan kete gje do marr fatet e dejtesis vete ne dore edhe sdo pres nga drejtesia qe nuk kemi por spiunet pa uniform do marinate qe meritojne mos edhe ne shume per gjithe ato qe jane brenda burgjeve pa bere asgje .

Doktor ju kam derguar edhe me perpara qe efektivja e sherbimeve sekrete ne fjale ka bere kallzim te rreme kunder meje e dy shokve te mije edhe Po na bejen terror cdo nate duke Na ardhur neper shtepij ,sot ne mengjes ne oren 5:40 ju futen me dhune ne shtepin Xhuljo Manit edhe pasi e moren e rrafen rruges edhe i thane e je dhurate nga shoqja jone .

Ju bej me dije edhe ju betohem se nqofte se I kemi thene gjen me te vogel qe ajo shkruan futem Vet ne burg por ajo thjeshte e ka bere se e kemi me partin socialiste e jemi kundershtat ne lagje .
Porosia qe i in dhen xhuljos eshte mos te dal me ne protesta se Ky eshte verme fillimi.

Se kuptoj si mund te behet kallzim i rreme policia te vej ne kerkim edhe Te rrahin vetem Per kapricjo Te kesaj tipes qe turperon gjinine femerore…
Goca e ka emrin Klaudia Prenga edhe po ju dergoj fotot e saj e te nje makine qe na vjen ne lagje…nqofte se policia eshte ne sherbim Te kapricjos se kesaj Do mbrojme veten Para se Te ndodh ndonje e pabere

E sfidoj nepermjet teje nqofte se vetem dicka nga ato qe ka shkruajtur eshte e vertet Une futem vet ne burg.
Por ajo perdor forcen e policise per tna marr hak personal nga inati se ne zonen e vet ska me njerez qe e mbeshtesin partin e saj .
Eshte skandal.”