Ah çfarë dh.imb.je o Zot, vinte nga Berati për plazh në G.olem, sapo zbriti nga urbani. Kush është g.ruaja që humbi jetën

Një ngjarje e t.r.ishtë ndodhi sërish sot në mëngjes, ku kemi një tjetër jetë të humbur.

Një këmbësore humbi jetën tek mbikalimi i Golemit rreth orës 8 e 30.

Sipas policisë, ajo ishe një grua 38-vjeçare me banim në Berat, e cila u p.ërp.las nga një makinë në timonin e së cilës ishte një 25-vjeçar.

Autoritetet shoqëruan në komisariat të riun, ndërsa vijon puna për përcaktimin e rrethanave dhe shkakun e aksidentit.

DETAJET

Nga detajet e rejamësohet se kanë qenë 4 persona që kanë zbritur nga autobusi i Beratit dhe kanë tentuar të kalojnë rrugën.

Makina ka përplasur gruan, që po kalonte urën te mbikalimi.

Viktima është 38-vjeçarja, Brunilda Shyti, e cila po shkonte drejt plazhin. Ndërkohë, policia ka vënë në pranga shoferin e automjetit.