“Ah Lusinda… Dje ta urova ditëlindjen, sot ma copëtove zemrën”Një ak.sident në dalje të tunelit të Elbasanit i mori jetën dy vajzave të reja mbrëmjen e kaluar. Ndërsa Denisa Dibra dhe Nervida Garunja luftojnë me vd.ekjen në spitalin e Traumës, familjarët vuajnë humbjen e Lusinda Garunjës dhe Xheneta QalliasTezja e Lusinda Garunjës ka bërë një postim mjaft prekës për mbesën që njhë ditë më parë festonte ditëlindjen dhe sot shkoi në botën tjetër“Ylli tezes dje ta uroj tezja ditelindjen sot ja ke coptuar zemren tezes ylli tezes do te mbetesh gjithmon ne zemren time sot shkove ne boten tjeter o engjell i bukur qofsh lule ne xhehnet” shkroi Suzana Paljevic