Ah o Zot sa e tme.rrshme/ VIDEO, tërmeti, babai mbulon me trup dhe shpëton djalin e tij, por v.des vetëTë paktën 8 të vd.ek.ur dhe mbi 20 të plagosur raportohen deri tani nga rajoni lindor i Turqisë, i goditur nga një tërmet i fuqishëm 6.8 ballë i shkallës rihter.Nga pamjet e publikuara nga mediat vendase, shihet se tërmeti i fuqishëm ka shembur pallate, pamjet janë rrëqethëse dhe kanë tronditur gjithë rajonin.Ky është momenti kur babai gjendet i pajetë, sakrifikoi jetën për të shpëtuar djalin e tij duke e mbuluar me trup.

SHIKONI PAMJET KETU