Ah sa dh.imbje o Zot, ky djalë mbushte 20 vjeç për dy ditë, sot iu pre jeta në mes. Ishte nisur për punë kur… (fotot)

Ah sa e trishtë për kete familje shqiptare qe ka marre lajmin e keq per djalin e tyre.

Këtë mëngjes (e hënë 19 gusht) në orën 9.40 një djalë shqiptar, i cili jetonte në Cesenatico, vetëm 19 vjec, u godit nga një furgon, ndërsa ishte duke hipur në motorin e tij e po shkonte per ne pune.

Djali, i cili jetonte në Via Leon Battista Alberti disa metra larg vendit të aksidentit, sipas mediave italiane, do të mbushte 20 vjeç brenda dy ditësh.

Dinamika e aksidentit është duke u hetuar nga agjentët, por duket se të dy automjetet ishin në drejtim të kundërt.

Pas perplasjes, 19-vjeçari u shemb ne xhamin e furgonit te cilin e theu dhe me pas trupi i tij u gjet disa metra larg.

Shoferi i furgonit iu nënshtrua testeve te alkoolit, por rezlutoi krejtësisht “i pastër”. Emri i shqiptarit nuk behet me dije.