Ah sa e trishtë o Zot, humb jetën pak ditë pas dasme, policit i ndodh e papritura në punë

Iu pre jeta ne mes atij, e asaj endrrat qe kishin thurur bashke. Nje vajze e re e sapomartuar ka mbetur e ve. Burri i saj ka humbur jeten në krye të detyrës, pasi po ndiqte disa h ajdutë që po largoheshin me furgon.

2_Andrew-Harper-and-Lissie-Beckett

Ndërsa po tentonte të ndalte mjetin me të cilin po udhëtonin g rabitësit, polici u tërhoq z varrë prej furgonit dhe më pas u g odit nga një makinë policie e cila ishte njoftuar gjithashtu për ngjarjen dhe ishte vënë në ndjekje.

Quhet Andrew Harper, 28 vjeç, polici që v diq t ragjikisht në krye të detyrës në orët e para të mëngjesit të së enjtes. Vjedhja kishte ndodhur në Sulhamstead.

Më e rëndë akoma është se ai ishte martuar me të fejuarin e tij Lissie Beckett, 28 vjece, vetëm katër javë më parë.

Kolegu i tij që u ndodh në vendngjarje thërriste “‘rri me mua, rri me mua, vazhdo të marrësh frymë’,” tha një dëshmitar për “The Times”.

2_Copper-kiss

Një djalë 13 vjeç është në mesin e 10 personave që janë a rrestuar.