Ah sa e trishtë, vajza 24-vjeçare gjendet e pajetë në kompleksin e njohur ku jetonte, bënte punë…Një 24-vjeçare, e cila punonte në nje lokal ne Britani është gjetur e pajetë në vendpushimin spanjoll të Magaluf.Danielle Finlay Brookes, 24 vjeç, me origjinë nga Creëe, Cheshire, u gjet të martën në mbrëmje në banesën e saj.Raportet lokale thanë se ajo ishte zbuluar e pajetë brenda në gardërobë nga një fqinj i shqet.ësuar, i cili arriti të futej brenda para se të thërriste pòlicinë. Burime pòlicore thanë se ngjarja nuk po trajtohej si e dyshimtë në këtë fazë.

Dashamirësit kanë dhuruar gati 5,000 £ drejt një apeli të GoFundMe të ngritur për të mbledhur para drejt riatdhesimit dhe shpenzimeve të funèralit.

Lexo edhe: