Ah sa i ri iku ai djalë, na dhembi zemra të gjithëve, babai i Ergi Dinit sot përl.ot gazetaren, fjalët e tij nuk i dëgjojmë dot

Ishte nje ikje e parakohshme e cila i dhembi jo vetem familjes e te afermeve, por edhe opinionit qe e njihte ate djale aq te ri.

Jane bere katër vite që kur humbi të birin në një aksident me motorr.

Dhimbjen e mallin që ndjen për të e ka ndarë sërish me publikun babai i këngëtarit të njohur Ergi Dini, i ftuar në emisionin e Bieta Sulos, “Ftesë në pesë”.

Ai është përlotur vetë dhe i ka bërë Bietën dhe të ftuarit t’i mbushin sytë me lot me fjalët e ndjera që shprehu për Ergin.

“Unë tim biri s’arrita me i dhanë jetën teme që ai të ishte gjallë. Unë po jetoj jetën e tim biri. Më vijnë dy mijë mendime që s’mbarojnë kurrë. Është një tmerr, një ferr i vërtetë. Unë kam nevojë shumë për atë, me i thanë ‘më fal’, më i thanë ‘të du’, që të gjitha unë ia kam thënë”- u shpreh Dashamir Dini me lot në sy.