Ah sa trishtim, shuhet papritur aktori i telenovelës që mbërtheu shqiptarët para ekranit. Vajza e tij lutet: Ah babi im…

Aktori turk ka luajtur nje rol ne telenovelen qe mbertheu pas ekranit shume shqiptar.

Recep Aktug, ka ndërruar jetë sot.

Aktori veteran siç e quajnë mediat turke është shuar në moshën 65 vjeçare pas një l.u.fte me sëmundjen e rëndë.

Ai u bë i njohur dhe për publikun shqiptar me rolin e Hilmiut tek telenovela ‘Dashuri e ndaluar’.

Lajmi është bërë i ditur në Twitter nga vajza e tij e cila shkuante se ajo kishte humbur njeriun më të dashur babanë e saj.