Ai humbi jetën dje, por la pas një pasuri të madhe…Rudina Magjistari na rr.ëqethi mishin me këtë foto

Një vit më parë ai ishte ende në këmbë dhe plot energji. Në një studio televizive na kishte bërë sërish të qeshnim.

Këtë moment e ka kujtuar moderatorja e njohur Rudina Magjistari e cila i ka pasur në studio tre parodistët e Vlorës një vit më parë, mes tyre edhe ai që dje iku përgjithmonë.

Arti shqiptar ndodhet sot në z.i, pasi u shua përgjithmonë ylli i estradës shqiptare.

Një nga emrat më të dashur të humorit ndërroi jetë të enjten.

Muhamet Lika, i njohur si një nga parodistët e Vlorës, është ndarë papritur nga jeta në moshën 65-vjeçare.