‘Ajo donte aventura o Aldo’, telefonata që habiti Aldon: Po m’gjete nanji…

Një person i ka ndryshuar diten dhe humorin drejtuesit te emisionit Aldo morning Show.

Ai ka telefonuar tek emisioni i tij i mëngjesit në Klan dhe i ka kërkuar ti gjejë ‘nanji për qëllime serioze, me kalu jetën’, siç u shpreh telefonuesi.

Ja se çfarë historie kishte pasur djali me të fejuarën e parë:

Mora për një njohje jam 45 vjec, jam usta, thash për qëllime serioze.

Aldo: Ke do të njohësh.

Po pate nonji, po dili nonji për serioze.

Aldo: Ke ndonjë emër që kërkon ti?

Jo skam emër unë po po qe se del nanji.

Aldo: Nganji edhe del o burr po nga këto që kanë dalë ka ndonjë që të tërheq vëmendjen? Dalin përdit o burr

A rrofsh o burr ja jepi numrin tim, qëllime serioze thuj, shpinë e kam tgjitha i kam a kupto, për tkalu jet me than sdu me u tall.

Aldo: Ti ke qenë i martuar?

Kam qen i fejum po jam nda jam prish,

Aldo: Pse

Po kemi cik sedër

Aldo: Bravo, po për cfare e ke sedrën ti?

Po filloi gruja duke vjedh nëpër shpi, vidh telefon, vidh lek, kur i vjedh në shpinë e vet, e i co te baba vet, ajo femër i bo tgjitha

Aldo: O bobo paska qenë situatë e rëndë. Nga e gjete vlla

M’ra fati keq o Aldo.

Aldo: E gjete apo ta bëri njeri?

Ma boni x person se s’du ta përmend as me emër edhe u zhgënjeva, njeriu bika viktim. Ajo kish pas tjera halle, donte me kalu aventura jo jet, donte për interes ajo Aldo.

Aldo: Po qelloi hajdute kjo? Une si njoh njerezit.

Po jo mo vlla se s’jane gjithe njerezit njesoj, mbase qellon e mire ajo./Përgatiti: ShkodraNews