Ak.sident me vdèkje para pak minutash, 33-vjeçarja në timon pë.rplas çiklistin

Një ak.sident ka ndodhur paraditen e sotme në Fushë Krujë, ku shtetasja me iniciale N.G, 33*-vjeçe ka p.ërplasur për vdèkje një 73-vjeçar i cili ishte duke ecur me biçikletë.

Njoftimi i policisë: Më datë 25.05.2020, rreth orës 09:55, në Fushë Krujë,  mjeti tip “Fiat” me drejtuese shtetasen N.G.,33 vjeçe, ka ak.sidentuar shtetasin N.N., 73  vjeç, banues në Fushë Krujë,i  cili po lëvizte me biçikletë, e për pasojë shtetasi N.N ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ak.sidentit. Drejtuesja e automjetit është shoqëruar në  Polici për veprime të mëtejshme.