Ak.sident tr.agjik/ Pë.r.plasja e fo.r.të i merr jetën 26 vjeçarit, familja mëson lajmin e rë.ndë nga telefoni (Oh zot)

Një ak.sident tra.gjik ka ndodhur në Itali. Mësohet se dy automjete u përplasën ‘kokë më kokë’ dhe për pasojë një i ri shqiptar ka humbur jetën, ndërsa ka mbetur dhe një i pla.gosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Usmate Velate.

26-vjeçari shqiptar është identifikuar si Jetmir Isufi, i cili prej vitesh jetonte në Itali. Raportimet nga mediat fqinje shprehen se ai u transportua me urgjencë drejt spitalit por nuk ka mundur ti mbijetojë plagëve.

Shkaqet e aksidentit fatal për jetën e shqiptarit janë ende të paqarta por mësohet se policia italiane dhe Grupi Hetimor po hetojnë mbi rrethanat dhe shkaqet e aksidentit.