Aksion i madh në Shkodër, si i shpëtuan arrestimit dy të rinjtë, policia thotë se…

Në Shkodër policia ka kryer nje tjeter operacion te koduar “Pult” ne te cilin jane sekuestruar 51 kg k anabis dhe një sasi f ishekësh l uftarakë.

Shpallen në kërkim dy persona, të cilët për shkak të terrenit të vështirë malor mundën të largohen.

Si rezultat i operacionit dhe veprimeve hetimore është bërë identifikimi dhe shpallja në kërkim e dy shtetasve K. L. 27 vjeç dhe M. L. 24 vjeç, të dy banues në fshatin Plan, Shkodër.

Për shkak të terrenit të vështirë malor, në momentin që kanë kuptuar që po ndiqen nga Policia, këta dy shtetas kanë arritur të largohen, por po punohet intensivisht për kapjen dhe ndalimin e tyre.