Aktorja shqiptare që mori në qafë ambasadorin amerikan rrëfen sekretin e të qenit sek**

Ajo është aktorja shqiptare në radhën e atyre më seksi dhe më bukuroshet dhe për këtë shkak jo rrallë herë është bërë objekt për debate, kritika dhe lajme të bujshme. Olta Gixhari ishte bukuroshja për të cilën edhe të huajt, sikurse diplomatë të huaj nuk guxuan të kthejnë kokën mënjanë duke parë hiret e saj.

Olta në e “E diellë| ka rrëfyer se në fakt ajo ka qenë si një cun haram. Por kur e fitoi ajo gjithë këtë feminilitet. ‘Unë jam bërë femër nga pamja në vit të parë, vit të dytë gjimnaz. Gjithë jetën time kam mbajtur bufale, xhinse, zinxhira të varur, një shkop në dorë, kapele dhe flokë të gjatë të kapura bisht. Kështu kam qenë gjithmonë dhe mami im thirrej në shkollë nga drejtoria sepse ankoheshin se unë rrihja djemtë’, tregoi Olta.