Akuza sho.kuese/ “Rama ka lobuar që Maqedonisë së Veriut të mos i hapen negociatat

Edi Rama se ka lobuar që Maqedonisë së Veriut të mos i hapeshin negociatat. Deklarata e fortë është bërë nga Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka.

Madje ai e sfidon kreun e qeverisë teksa shprehet se, është i gatshëm të përballet edhe në gjyq për këtë akuzë.

“Rama ka lobuar që Maqedonisë të mos ti hapen negociatat. Kohët e fundit Edi Rama nuk shkonte më nëpër kancelari që të bindte kancelaritë e Evropës që ti hanin negociatat Shqipërisë, sepse kjo ishte e mbyllur si çështje, por shkonte u kërkonte si favor, sigurisht me argumente të tjerë dhe jo më këto që po them unë”, deklaroi në Ora Neës nënkryetari i PD-së.