Ala.rmante/ Klubi i famshëm spanjoll me njoftim të dhi.mbshëm, 5 persona të prekur

Situata ala.rmante po krijohet edhe nw ekipit e mwdha tw futbollit evropian  Valencia është klubi spanjoll që po vuan më shumë nga koronavirusi.

Valencia ka dalë me një komunikatë zyrtare ku njofton se janë 5 persona nga klubi që janë prekur. Ndryshe nga klubet e tjera, spanjollët nuk kanë bërë me dije emrat e personave që kanë dalë pozitiv.

Ata janë me shumë mundësi pjesë e stafit dhe bordit drejtues. Situata nuk është aspak e favorshme, apo pozitive dhe përhapja e virusit po vazhdon me ritme të frikshme.