‘Aman mos bëni l.uftë në 30 qershor”/ Sot PS çel fushatën, Erjon Braçe lë mesazhin e papritur

Pasditen e 1 qershorit, socialistët menduan të çelin zyrtarisht fushatë nelektorale e cila do t’i drejtojë drejt 30 qershorit aq shumë të kontestuar, e që opozitën PD-LSI e gjen ende jashtë këtij procesi.

Socialistët nuk do të zhvillojnë një fushatë euforike dhe me risi si në zgjedhjet e shkuara, në një ambjent të mbyllur, në Parkun Olimpik të Tiranës.

Sakaq, zv kryeministri Erion Braçe, i ngacmuar nga një komentuese shkruan në Instagram:

“ne nuk kemi bere ndonjehere lufte ne kete vend!

Te tjere i kane vene zjarrin jetes se shqiptareve.

Ne do bejme zgjedhje. Asgje tjeter.

Zgjedhjet nuk jane tonat por tuajat!”