Arr.estohet 38 vjeçari në Shkodër, ja çfarë i gjeti policiaGo.ditet një tjetër rast i tentativës për të shpërndarë lëndë na.rkotike në doza të vogla.Si rezultat i kontrolleve të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, ar.restohet në flagrancë 38 vjeçari .Sekuestrohet një sasi lëndë na.rkotike.

Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në DVP Shkodër u bë arre.stimi në flagrancë i shtetasit E. P. 38 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër,

Forca Posaçme Shqiponja” të DVP Shkodër, në vendin e quajtur Xhabije, Shkodër gjatë kontrollit fizik i kanë gjetur me vete një sasi dozash lëndë na.rkotike.

Gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në banesë u gjet një sasi lëndë na.rkotike can.nabis sa.tiva, gjithësej 52 doza me peshë totale 51.8 gramë ka.nabis.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.