Artan Hoxha tregon detajet sho.ku.ese për vr.asjen ma.fio.ze bë Laç

Gazetari i njohur i kronikës së zezë në vend, Artan Hoxha, ka folur pak më parë në lidhje me ngjarjen shumë të rëndë të ndodhur ditën e shtunë në Laç, ngjarje ku vd.iqën dy biznesmenët e njohur Bujar Lika dhe mikut të tij, Paulin Gjergji.

Artan Hoxha thotë se Lika ishte mik fëmijëri me Ervis Martinaj dhe kanë shumë ngjarje që janë ekspozuar me njëri tjetrin.

“Bujar Lika dhe Elvis Martinaj janë miq fëmijërie, ata janë rritur bashkë miqësinë e kanë vazhduar. Ngjarja ka ndodhur në territorin që e kontrollojnë. Nga info që doli më vonë, për fat të keq plagosja u shoqërua me humbjen e jetës së Paulin Markut. Ai ka pasur edhe dy djemtë, por autorët nuk i kanë goditur”, është shprehur Hoxha në intervistën për “Abc News”.