“Babi, ëndrra mbaroi”, futbollisti i njohur sh.përthen në l.ot kur jep lajmin e rëndë

Futbollisti i njohur, Chicharito Hernandez, ka luajtur për shumë skuadra të mëdha europiane, si Manchester United, Real Madrid dhe Bayer Leverkusen. Megjithatë, aventura e tij në Europë mbaroi dhe u transferua te LA Galaxy në Amerikën e largët. Pas transferimit, Chicharito bëri një bisede telefonike me babanë e tij dhe kjo bisedë, ka marrë vëmendje të madhe.

31 vjeçari i tha babait të tij: “Është e sigurt që do të shkoj te LA Galaxy. Çdo gjë është perfekt, babi, thjesht… më duket sikur është fillimi i fundit të karrierës time. Ëndrra europiane përfundoi babi, por nuk dua të mërzitesh. Kemi arritur shumë gjëra bashkë, tani do të jemi më afër. Do t’iu takoj më shpesh”, i tha mes të tjerash Chicharito babait të tij. Dhe në momentin kur i ati, së bashku me mamanë po i kthenin përgjigje, s.ulmuesi sh.përtheu në l.ot dhe video e këtij momenti, është bërë menjëherë virale në internet.