Befason ish-deputetja e PD, tregon kur do hyjnë në zgjedhje

Teksa emri që dëgjojmë më shpesh prej disa muajsh është zgjedhje, ende politika shqiptare nuk po gjen rehat.

Sonte ishte Albana Vokshi, ish-deputete dhe drejtuese e PD-së e cila ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin Open.

Ajo tregoi kohën se kur opozita do të hyjë në zgjedhje.

Ajo tha se opozita do të hyjë në zgjedhje jo më 13 tetor kur Presidenti i Republikës, Ilir Meta, por vetëm kur të piqen kushtet për të hyrë në zgjedhje dhe këto kushte piqen vetëm atëherë kur do të largohet Edi Rama.