Bëni kujdes sot dhe nesër, priten stuhi dhe rreshje dëbore në ShqipëriSipas Adiola Bani nga Meteoalb  mëngjeset e fundjavave do të jenë të ftohta, ndërsa priten reshje dëborë në zonat malore dhe veri-lindore.Reshje të paktë dëborë në zonat veriore dhe veri-lindore. Reshje shiu të izoluara në jug të territorit, ndrësa zona qendrore do të ketë kthjellime dhe vranësira të kombinuara.Findjava do të sjellë motin e kthjellët. Sa i përfet temperaturave të ajrit do të jkenë nga 0 deri në 18 gradë celsius.

Gjatë fundjavës do të ketë -2 dhe -3 gradë celsius kurse mëngjeset e së shtunës dhe të dielës do të jenë të ftohta“, bën me dije Meteoalb.