Berisha zbulon sk.a.ndalin: Ja si vidhet nafta me vagona në Shqipëri

Ish-kryeministri Berisha vijon me denoncimet në faqen e tij të Facebook. Denoncime nga dro.ga, korrupsion, fshehje ngjarjes mbushin faqet e medieve shqiptare.

Por këtë herë Berisha ka zbular një skemë tjetër vj.edhje. Ai shkruan se mafia e Ramës i grabit qindra-mijëra ton naftë Shqipërisë.

Qytetari në mesazhin e tij shkruan se vagonat me naftë largohen çdo ditë nga vendi dhe fitimi i kompanive koncesionare shkon deri në qindra miliona dollarë në vit, ndërsa ai i popullit tonë është zero.

Postimi i plotë:

Mafia e naftes me ne krye Edvin Kristaq Hajnin i grabit qindra mijra ton nafte Shqiperise. Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

#nismathurje Nuk jemi të varfër por të vjedhur!

Video tregon vagonat me naftë që përditë largohen nga Shqipëria.A e dini se sa është fitimi i kompanive konçesionare?

Qindra miliona dollarë në vit. A e dini se sa është fitimi ynë si popull? Si ka mundësi?

Të tilla i kanë firmosur marrveshjet konçesionare në vite, ata që vazhdojnë e drejtojnë vendin pa u hyrë gjemb në këmbë.

E sikur kjo të mos mjaftonte, paguajmë edhe çmimin e naftës ndër më të shtrenjtët në botë, me cilësinë më skandaloze.

Nuk jemi aspak një vend i varfër por jemi thellësisht të vjedhur. Të vjedhur e të përçarë. Dita kur bashkohemi, do të jetë dita kur zhvillohemi!

#Bashkohu

Shiko videon ketu: