Boboo, do bëhet nami. Sinoptikanët lajmërojnë: Na presin ditë të vështira

Sinoptikanët lajmerojne dite te veshtira perpara, ndaj me kujdes.

“Vijon ndikimi i masave ajrore nga jugu i detit Mesdhe dhe veriu i Afrikës duke bere që vendi jonë të mbetet me kthjellime dhe temperatura të larta deri në fundjavë. Zonat malore gjatë mesditës së sotme do të kenë rrebeshe afat-shkurtër shiu, nuk përjashtohet mundësira për brreshër.

Temperaturat e ajrit, duke filluar që ditën e mërkurë rriten gradualisht duke bërë që në fundjavë të ngjiten mbi 38°C.”