Bora e parë e 2019 bie këtë javë, meteorologët në alarm: Temparturat shkojnë minus…

Dëbora e parë e fundvitit 2019 per Britaninë pritet të bjerë këtë javë pasi temperaturat do të bien ndjeshëm, sipas parashikuesve te motit, raporton Mirror.

Vendi do të perfshihet nga netë me temperatura deri ne -2C në malet më të larta të Skocisë – dhe temperaturat në jug nuk pritet të arrijnë më shumë se 13C.

Kjo vjen ndërsa Britania pritet te perballet me njërin nga uraganet më të fortë të Evropës nga e enjtja.