Bota e kinemasë në zi, aktori 41-vjeçar gjendet i v.arur në banesëBota e artit ndodhet në z.i sot, pasi u mesua lajmi se Federico Palmieri, aktori i kinemase dhe teatrit eshte gjetur i pajete ne banese.Artisti 41-vjeçar, i lindur dhe rritur në zonën e Piazza Bolonjës, u gjet i v arur me një litar në pjesen e kopshtit të shtëpisë së tij, ne oret e pasdites se djeshme.Sipas asaj që është mësuar ai nuk la asgjë të shkruar. Nderkohe qe ne banese jetonte me nenen dhe qenin e tij.

I vleresuar me shume cmime, ai ishte i njohur ne boten e kinematografise. Nuk ka ende detaje per motivet qe e shtyne drejt ketij fundi.