Hajde, një copë bukë do ta hamë…”/ O Zot sa e dhi.mbshme, vëllai i Saimir Gregut me lot në sy flet për tragj.edinë e trefishtë

Tërmeti i 26 Nëntorit shkaktoi një tra.gjedi të madhe në vendin tonë. 51 persona humbën.

Nuk do t’i mbani dot lotët/ Letra prekëse e vogëlushes italiane, e cila dhuroi 5 euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Solidariteti mes shqiptarësh ka qenë i mrekullueshëm këto ditë të pas tërmetit tragjik të 26.

Humbi 6 të afërmit në Thumanë, Veliaj takon zjarrfikësin e Tiranës dhe i bën premtimin që na preku shpirtin

Menjëherë pas tërmetit, Arben Cara, shefi i repartit zjarrfikës në zonën e Institutit do të.

I moshuari që u mbijetoi dy tërmeteve të fuqishme në jetën e tij bën rrëfimin epik

Ky është Hile Zefi, 84 vjeç i cili u ka mbijetuar dy tërmeteve të fuqishme.

“I mori 350 mijë euro me kuti këpucësh”, biznesmeni i njohur tregon aferat e prokurores

Biznesmeni Jordan Kamçev i cili është protagonist i rastit “Reket” sot në dëshminë e tij.

“Nxirre jashtë këtë maskara, i dehur”, Ngjela kërkon me ngulm të largohet inxhinieri, ja çfarë i tha ai

Avokati Spartak Ngjela dhe inxhinieri Arben Meçe janë përfshirë në një debat të ashpër në.

“Ore më lër se po më çorienton, kujdes se po flet me një…”, Ngjela përballet me situatën e vështirë

Avokati Spartak Ngjela dhe inxhinieri Arben Meçe debatuan ashpër me njëri-tjetrin për hetimet penale për.

Ministri i parë i Ramës flet për traumën që i la tërmeti: Na ka lënë me…

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi tregoi të vërtetën nëse shtëpia e tij është dëmtuar nga.

Zbulohet emri, ja kush është deputeti i opozitës që merr dëmshpërblim për tërmetin

Në listën e rreth 500 personave për të cilët u miratua dëmshpërblim për pasojat e.

Mbërritën të parët në Thumanë/ Grekët: U sho.kuam me atë që pamë aty, kurrë nuk kishim hasur…

Disa prej anëtarëve të ekipit të kërkim-shpëtimit nga Greqia që erdhën të parët në vendin.