Rriten tensionet, Gjermania nis k.ërcënimin e fortë: Kemi prova se…

Tensionet diplomatike midis Rusisë dhe Gjermanisë janë rritur. Ministria e Jashtme e Gjermanisë ka kë.rcënuar.

I kapi në një moment të sikletshëm, polici i merr jetën të fejuarës dhe vëllait

Një polic i ka marre jeten të dashurës se tij, vëllait dhe më pas vetes,.

Lajme të këqija nga Italia, rritet f.rikshëm numri i v.iktimave dhe të infektuarve

Shënohet rritje e numrit të v.i.ktimave në 24 orët e fundit në Itali. Mediat italiane.

“Me Selimin mori fund”, mesazhi i fundit i 25-vjeçares para se ta v.riste i dashuri

Emri i boksierit turk Selim Ahmet Kemaloglu që i mori jetën të fejuarës së tij.

Oh sa e rëndë, gjendet e pajetë 25-vjeçarja, e fejuara e boksierit të njohur. Në trupin e saj kishte dhe…

Boksieri i njohur turk, Selim Ahmet Kemaloglu i ka marrë jetën të fejuarës së tij.

Uaa çfarë pamjesh, ja si përhapet Covid-19 në urban

Studiuesit zbuluan se dikush që bisedon me një mik në tren apo metro mund të.

Pamjet e rënda nga plazhi i njohur, sherr e grushte mes të rinjve

Këto janë pamjet nga një plazh në Kent i mbushur me pushues, kur shpërtheu një.

Situata e rëndë, do rriten rreziqet shëndetësore që lidhen me…, paralajmërim nga ekspertët

Organizata Botërore e Meteorologjisë (OMO) paralajmëron se pandemia e koronavirusit rrit rreziqet shëndetësore që lidhen.

“Covid-19 është vetëm maja e ajsbergut”, mjekja paralajmëron një sh.përthim tjetër

Ekspertja e virologjise ne Kine, e mirenjohur per punen e saj, Shi Zhengli thotë se.

Kriza e pandemisë, dorëhiqet ministri i parë i qeverisë

Nënsekretari i shtetit për Skocinë është ministri i parë i qeverisë britanike që dorëhiqet pasi.