Ah sa gjynah moj vajzë, ishe aq e re. Humb jetën një tjetër person. Motra dedikim rrëqethës

Covid-19 mund të prekë këdo. Dhe fatkeqësisht këtë na e rikujtoi edhe një herë historia.

Nuk mjafton ko.ronavi.rusi/ Tërmeti i fo.r.të tmerron qytetarët e këtij vendi, toka ‘shkundet’ nga lëkundjet…

Nuk ka mjaftuar ko.ronavi.rusi, por një tërmet i fortë me magnitudë 5.4 e shkallës Rihter.

E anuluan dasmën herën e parë për arsyen e trishtë, tani çifti merr lajmin e keq sërish

Datën e tyre të parë të martesës në 2017 e anuluan gjithashtu kur djali i.

“Nuk dimë ku të trajtojmë të sëmurët, viktimat po…”. Deputeti ‘mbërthehet’ nga lotët, video e tij po bën namin

Deputeti Italian Daniele Belotti gjatë fjalës së tij në Parlament, është mbërthyer nga lotët teksa.

“Virusi mund të bëhet ciklik dhe të rikthehet fuqishëm”, eksperti trondit botën, paralajmërohet SHBA-ja

Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit.

Zbulohet emri i ilaçit që mund të kurojë koronavirusin, shumë shpejt do përdoret edhe nga…

Një kompani bioteknike amerikane ka ndaluar miratimin e veçantë që kishte marrë për përdorimin e.

Nuk ka më vend nëpër spitale, pacientët rënkojnë për ajër. Presidenti nxjerr urdhrin e papritur: Do i fusim në trena dhe i çojmë…

Një nga trenat me shpejtësi të lartë në Francë, që zakonisht përdoret për të bartur.

Humb jetën në spital vogëlushi që e rrihte pa pushim gjyshja, tezja dhe burri i saj

Një vogelush 5 vjeçar, jetim, nga SHBA, ka ndërruar jetë pas dy ditësh në spital,.

E rëndë/ Italia i frikësohet një tjetër vale shpërthimi të virusit, këtë herë në…

Rajonet në Itali që janë goditur më rëndë nga pandemia e koronavirusit, kanë së fundmi.

Ana rrëfen historinë e dhimbshme: Nëna v.diq duke lënguar nga ethet, temperatura. Nuk i bënë as tamponin

Një histori dramatike vjen nga Napoli dhe që Ana, e bija e një çifti të.