Tërmet me magnitudë 7.6 në Rusi, Zot mba dorën! Alarm për cunam

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në lindje të ishujve Kuril. Ishujt janë në lindje.

Lajm i bujshëm nga Italia paska qenë gënjeshtër? Kryeministri me deklaratë urgjente

Kryeministri italian Giuseppe Conte pas miratimit të dekretit në të cilin forcohen sanksionet për ata.

Burri gjen ilaçin kundër ko.ronav.irusit dhe e pi, por ja çfarë i ndodh pas 30 minutash

Një burrë ka gjetur vdekjen e gruaja e tij eshte rende pasi perdoren fosfat klorokuin,.

Nuk i thanë dot lamtumirë njëri-tjetrit/ Burrë e grua në një spital, ajo u infektua e para, por dje u mësua lajmi tragjik

Një çift bashkeshortesh kane humbur jeten vetem pak orë larg njëri-tjetrit, në të njëjtin spital,.

Ah e shkreta sa e re ishte, i jep fund jetws infermierja, pasi doli pozitive nga Covid-19

Një lajm i trishtë vjen nga Italia, ku një infermiere e re ne moshe, vetem.

Shteti evropian që po habit botën, ja strategjia e çuditshme që po ndjek me koronavirusin

Në një kohë që pothuajse e gjithë bota, është “mbyllur” në një përpjekje për të.

Heq dorë nga respiratori për djalin më të ri në moshë. Ndërron jetë 72-vjeçari

Një prift italian ka humbur jeten pasi ishte prekur nga koronavirusi. Por gjesti i tij.

Shifrat dramatike nga Italia, rritet sërish numri i viktimave nga dje, ja sa ka shkuar

Sinjale te mira nga Italia fqinje, ku për të tretën ditë radhazi, shënohet rënie në.

Kina nuk gjen qetësi, shfaqet virusi i ri i rrezikshëm, shënohet viktima i parë. Ja si transmetohet

Mes krizës botërore nga pandemia e koronavirusit, ku ajo po ngadalësohet në Kinë, një person.

OBSH ngre alarmin e kuq: Mund të bëhet epiqendër e re e koronavirusit, ky shtet me mijëra shqiptarë rrezikon…

Shtetet e Bashkuara te Amerikes mund të bëhen epiqendra e re e pandemisë së koronavirusit..