Nuk ka paqe në Turqi, tjetër tërmet i fortë

Një tjetër lëkundje e fortë tërmeti është ndjerë gjatë mëngjesit të sotëm në bregdetin turk.

VIDEO rrë.qethëse/ Shikoni si e mbulon nëna me trup fëmijën gjatë tërmetit tro.nditës

Në vidoen e mëposhtme duket qartë tme.rri i tërmetit të fuqishëm që go.diti sot Egjeun..

E tme.rrshme, nuk ka qetësi, tjetër tjetër tërmet i fuqishëm në Turqi, ja magnituda sh.okuese

Nuk ka qetësi në ishujt grekë në kufi me Turqinë. Sapo ka rënë një tjetër.

E FUNDIT/ Nga në pr.ag luf.te në bashkëvuajtës, ja ç’ndodh në këto momente mes Turqisë dhe Greqisë

Turqia dhe Greqia janë prej javësh në një kon.flikt që ka qenë në fije të.

Tërmeti i tm.errshëm/ Ja bilanci i deritanishëm në Turqi, priten shumë të vd.ekur

Ka dalë bilanci i deritanishëm tërmetit të tme.rrshëm që ka go.ditur sot Turqinë dhe Greqinë..

Momentet prekëse, shikoni një vajzë që e nxjerrin nga rrënojat pas tërmetit në Turqi

Publikohen pamjet emocionuese kur një vajzë, nxirret e gjallë nga rrënojat e një pallati të.

Pamje katastrofike/ Njerëz të shtrirë në rrugë dhe pallate të shembura. Shikoni çfarë po ndodh në Turqi pas tërmetit

Fotot dhe pamjet që po qarkullojnë në mediat turke tregojnë për pasoja të rënda katastrofike.

O Zot mba dorën, tërmet 7 ballë sapo goditi Turqinë, u ndje deri në Greqi

Një tërmet i fuqishëm ka goditur brigjet e Egjeut në Turqi. Sipas raportimeve tërmeti ka.

Ndahet nga jeta ish-kryeministri, ishte shtruar në spital për…

Ndahet nga jeta në moshën 73-vjeçare Ahmet Mesut Yılmaz, ish kryeministër i Turqisë në vitet.

Rrugë bosh, dyqane të mbyllura? Rikthimi në karantinën tjetër, ja çfarë porosit OBSH

Gjithnjë e më shumë vende evropiane po miratojnë masa drastike për të frenuar përhapjen e.