Dalin të palarat/ Shteti i ka paguar për tre vite rrogë dashnores së shefit të UNRWA

Ditë më parë qe njoftuar se Zvicra ka ndërprerë pagesat për organizatën që,në kuadrin e.

Shkoi të blente gjëra për fëmijët, nëna e re humb jetën pasi iu bë mburojë foshnjës së saj

Në mesin e 20 viktimave, të mas.akres së djeshme në El Paso, ku një 21-vjeçar.

LAJM I FUNDIT/ Sulm me armë në qendrën tregtare, raportohet për disa viktima. Detajet e para

Policia në shtetin Teksas njofton në këto momente se në një qendër komerciale në qytetin.

Moti bëhet i frikshëm, breshri sa një lajthi dhe stuhi e fortë pushton qytetin. Tregoni kujdes

Reshje te shumta shiu dhe breshri pushtuan Greqine, dhe Bullgarine. Mediat lokale raportojne se mesditen.

Oh çfarë dhimbje! Historia që i përloti të gjithë, si iu kthye muaji i mjaltit në tragjedi këtij çifti të ri

Kjo është një nga ato historitë që vërtetë të prek në shpirt dhe të bën.

Tërmeti i fortë shkund ishullin, reagon kryeministri që ndodhej aty për pushime

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në orën 12:51 me orën lokale të së shtunës.

Ia la fëmijën pasagjerit sa të blinte biletat e trenit, nënës i ndodh e papritura. Alarm i madh

Ia la per pak minuta nje pasagjeri femijen e saj ta mbante ne krahe, sa.

Ajo u hodh nga avioni se nuk duroi dot, sot dalin në dritë detaje rr.ëqethëse

Studentja 19-vjeçare nga Britania e cila humbi jetën pasi u hodh nga aeroplani pas një.

Pamjet që e lanë botën pa frymë këtë javë

Një fotografi me përmbajtje shqetësuese e tre motrave siriane dhe xhaxhai i tyre nën rr.ënoja.

Vazhdon historia e f.r.ikshme, anëtarja e 15 e familjes humb jetën papritur në moshë të re

Humb jetën anëtarja e 15 e familjes Kenedi, duke vijuar kështu me atë që eshte.