Foto te t.merrshme, si u luftua gripi spanjoll 100 vite më parë?

Fotografi bardhezi të 100 viteve më parë janë rikthyer me ngjyra, për të treguar se.

Ceremonia për v.dekjen e Enverit, Isuf Kalo: Si ajo e Stalinit, pse Ramizi nuk u gjunjëzua para a.rkivolit

Isuf Kalo ishte 11 vjeç kur, ashtu si Enver Hoxha që udhëhiqte mitingun e madh.

“Në telefonatën e fundit Nexhmije Hoxha më tha se…”, bashkëpunëtori i saj: Pse djali nuk i shkoi në v.a.rrim sot, ajo kishte brengë që…

Në kujtimet e saj, Nexhmije Hoxha është shprehur se është ndierë e lënduar nga Liljana,.

Në muajin që lindi dhe zgjodhi të v.d.e.së! Sot përcillet gruaja që mbylli një etapë shekullore, premtonte se…

Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë..

Zbulohet dokumenti nga arkiva/ Testamenti pasuror që i erdhi Enver Hoxhës në ’81-in dhe si ja mbajti të fshehur Nexhmija, e cila në ’85-ën, pas v.dekjes së tij, shkoi në….

Publikohen disa dokumenta të rralla arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të.

Morën automatikë nga reparti, luftë me policinë dhe ushtrinë në Shkodër: Historia e padëgjuar e dy djemve

Kjo eshte historia e panjohur e ndodhur në qytetin e Shkodrës më 23 janar të.

Shqiptarëve u punoi zbor, por si ishte lidhja e Enver Hoxhës me gruan: Ishte një dashuri e pastër, më shkonte mendja tek…

Nga Nexhmije Hoxha 23 nëntori 1941 për mua është data që shënoi kthesë të rëndësishme.

“Puthja e parealizuar me Arben Imamin dhe si u hoq figura e Tartarit për shkak të lidhjes së Silva Turdiut me djalin e Mehmetit”, rrëfimi i Anisa Markarian

Aktorja Anisa Markarian, e njohur dhe e dashur per publikun me rolet e spikatur ne.

Historia e vërtetë e filmit “Vajzat me Kordele të Kuqe”, Nexhmije Hoxha ishte një prej tyre, por …

Gazetari Dashnor Kaloci ka realizuar një iuntervistë  më Tomorr Dostin.  Tomorr Dosti është  i biri.

Helena Kadare rrëfen takimin sekret të Ismailit më ’90-ën me djaloshin shkodran

Helena Kadare në librin e saj me kujtime “Kohë e pamjaftueshme”. Ajo shkruan se “Në.