Fotot e rralla nga Durrësi, si bënin plazh njerëzit, pa shisha e shezllone me dyshek

Gushti është, përgjithësisht, muaji i pushimeve, plazhit, detit. Mirëpo, disa prej nesh, që ende duhet.

“Dje kacavirreshin në urbanë me bukë me vete, sot me kollare në FB, ministra me iPhone”

NGA ILIR DEMALIA Ponte di Beshiri Truma- truma menja kokërr orizi Të gjithëve na kujtohet.

Nëna bën 14 km rrugë në këmbë me 4-vjeçaren e vde.kur, historia rrëqethëse e familjes së internuar në 1956

Ngjan si legjendë, por është ndodhi e diktaturës. Pasi merr me vonesë lejen, Afërdita 4.

Historia e pabesueshme/ Profesori francez erdhi të takonte Dritëro Agollin: “Si e zhve.shën në mes të ditës dhe e futën 5 orë për të….”

Nga Albert Z. Zholi Një histori e pabesueshme madje që ja kalon dhe imagjinatës së.

“Jetë qejfi jashtë çdo limiti”- Rrefimi i ish-kryeprokurorit të Enver Hoxhës: Degjenerimi moral i gjeneralëve, ja çfarë bënin

“Për t’u ulur në karrigen e Prokurorit të Përgjithshëm, m’u desh të kaloja nga paradhoma.

“Jepej urdhër me celular, kjo nuk linte gjurmë diku”, mjeku tregon a ishte Nexhmija që drejtonte Enver Hoxhën

Disa besojnë se “Enver Hoxha ishte koka dhe Nexhmija qafa që e lëvizte atë”. Por.

Po t.rondit me librin e tij, mjeku i Enverit rrëfehet sonte: Atë natë mallkova veten, jeta e djalit nuk ishte e sigurt

Mjeku i njohur i Enver Hoxha, Isuf Kalo, i cili ka shkaktuar reagime te shumta.

Rrëfimi/ Dyshimet për v.d.ekjen e Hysni Kapos dhe ankesat e Vitos tek Enveri

Ramizi nuk ishte shok e mik i ngushtë as me byroistët. Kishte vetëm një epror,.

Ja kush ishin dashnoret e Enver Hoxhës

Deklasifikimi i një numri dokumentesh sekrete të CIA-s kohët e fundit, sjell në përmasa më.

Flet avokati i Izet Haxhisë: Plani i Azemit për të v.rarë Saliun

Zoti Idajet, gjatë takimeve që ju keni patur me klientin Izet Haxhia, i keni shtuar.