“Jetë qejfi jashtë çdo limiti”- Rrefimi i ish-kryeprokurorit të Enver Hoxhës: Degjenerimi moral i gjeneralëve, ja çfarë bënin

“Për t’u ulur në karrigen e Prokurorit të Përgjithshëm, m’u desh të kaloja nga paradhoma.

“Jepej urdhër me celular, kjo nuk linte gjurmë diku”, mjeku tregon a ishte Nexhmija që drejtonte Enver Hoxhën

Disa besojnë se “Enver Hoxha ishte koka dhe Nexhmija qafa që e lëvizte atë”. Por.

Po t.rondit me librin e tij, mjeku i Enverit rrëfehet sonte: Atë natë mallkova veten, jeta e djalit nuk ishte e sigurt

Mjeku i njohur i Enver Hoxha, Isuf Kalo, i cili ka shkaktuar reagime te shumta.

Rrëfimi/ Dyshimet për v.d.ekjen e Hysni Kapos dhe ankesat e Vitos tek Enveri

Ramizi nuk ishte shok e mik i ngushtë as me byroistët. Kishte vetëm një epror,.

Ja kush ishin dashnoret e Enver Hoxhës

Deklasifikimi i një numri dokumentesh sekrete të CIA-s kohët e fundit, sjell në përmasa më.

Flet avokati i Izet Haxhisë: Plani i Azemit për të v.rarë Saliun

Zoti Idajet, gjatë takimeve që ju keni patur me klientin Izet Haxhia, i keni shtuar.

FOTO/ Kush është ushtaraku që bëri për vete gruan më të bukur shqiptare

Erald Kapri/ Selaudin Blloshmi konsiderohet një prej ushtarakëve më të talentuar shqiptarë me një kontribut të.

“Nuk i afrohen as vëllezërit sot, hante paçe e pilaf pa paguar”, Bujar Nishani i përgjigjet Bamir Topit dhe rrëfen gjëra bombastike

Ish-Presidenti, Bamir Topi, në librin e tij Nocturn, tregonte nder te tjera se e ka.

Konflikti për një shpullë, ekzekutoi “kapon” e rrugës “Bardhyl”. Rivaliteti i grupeve dhe fundi

Ai që jetoi më gjatë nga dy grupet e “të fortëve” të Tiranës ishte Franc.

A e dini si bëheshin fejesat vite më parë në Shqipëri? Nga llokumi te mekanizmi i propozimit, mësojini tani

Sot, çiftet shqiptare mund ta anashkalojnë martesën, më saktë dasmën, por fejesës nuk u shpëtojnë.