Nga dashuria me Nako Spirun tek internimi, kush ishte komunistja që kundërshtoi Enverin

Ndërroi jetë në Tiranë, në moshën 92-vjeçare, Liri Belishova, ish-anëtare e Byrosë Politike dhe Sekretare.

Nuk e dinit këtë! Njihuni me vendin ku Lekë Dukagjini kaloi vitet e fundit të jetës

Do të mbeteni pa fjalë! Surpriza e verës dhe e katër stinëve për turizmin shqiptar,.

Zbulohet sekreti/ Pse Enveri nuk i hapte kufijtë e Shqipërisë? Rrëfehet mjeku

A e kishit menduar ndonjëherë pse diktatori Enver Hoxha e mbante vendin të izoluar? “Doktor,.

Lufta CIA- KGB në Shqipëri, si e shmangu rrëzimin e qeverisë Kundërzbulimi. Fundi i keq i…

Nga Auron Tare Plot 65 vite të shkuara si sot u dha vendimi për Gjyqin.

Rrëfimi i trishtë i shkrimtares që dashuronte Ramën: Pas 7 viteve në burgun e Spaçit, nuk njihja…

Me rikthimin e saj beri buje. Shkrimtarja Ornela Vorpsi në Shqipëri pas shumë vitesh, po.

Si e parandjeu Enveri vdekjen e tij kur mori vesh lajmin për Sandër Prosin, ja detajet

Enver Hoxha duket se e parandjeu vdekjen e tij kur mori vesh nga Nexhmija lajmin.

Data kur vdiq Enveri, zbulohet si e ka pritur lajmin Lasgush Poradeci

Nga Meri Lalaj Lajmin se vdiq Enveri, në Pogradec na e solli helikopteri. (Në çdo qytet.

“Kazani u hodh në erë bashkë me fëmijën”, ky burrë qan e dridhet në studion e Eni Vasilit…tmerri që pa me sy

Kush e ndoqi intervistën e sotme në “Studio e Hapur” padyshim që ka derdhur lot!.

I mbijetuari i kampit komunist rrënqeth tek Eni Vasili: Më rrahën sa humba ndjenjat se doja babain

Rrëfimi rrënqethës në studion e Eni Vasilit. Në një kohë kur vijojnë debatet për kushtet.

“Oj nanë po na hanë shtrigat…”, Mirakaj tregon torturat: Nuk e harroj kujën e fëmijëve…

Dëshmia e tij ka tronditur mbrëmjen e sotme. Dëshmi rrëqethëse vijnë nga i mbijetuari i.