Eni Vasili qan me pikë loti në emision, ja tmerri që sapo rrëfeu ky burrë…

Momente rrënqethëse në emisionin e Eni Vasilit. Vuajtjet e ish-të përndjekurve në kampin e Tepelenës.

Ja si u ekzekutuan në Mamurras dy biznesmenët amerikanë, a kishte dorë Serbia në këtë ngjarje?

Nga Roland Qafoku Dy amerikanët Robert Lewis Coleman dhe George De Long kishin njëqind arsye.

Ishte njëriu më i pasur në Shqipëri dhe u bë Kryeministrër…por përfundoi duke pastruar pusetat e qytetit

Shumë banorë të Elbasanit e mbajnë ende mend pastruesin e banjave te markata e qytetit..

“Mos e transmeto në TV kronikën, do e ngremë prapë”, ish drejtori i RTSH: Urdhri i Ramiz Alisë pasi u rrëzua busti i Enverit

Momentin e rrezimit te bustit te Enver Hoxhes e kane te fiksuar mire ne memorie.

FOTOT/ Balerina rebele e Shqipërisë, ja ç’u bëri rusëve në mes të Moskës

NGA MILENA SELIMI Karriera e saj pëson një rritje në majën e ajsbergut të artit.

Sot do mbushte 55 vjeç, dalin fotot e rralla të Azem Hajdarit

Albumi monografik me rastin e 55-vjetorit të lindjes: “Azem Hajdari dhe Tropoja”. “Azemi shprehu gatishmërinë.

Deklasifikohet dokumenti/ Ja sa ar nxirrej në Rubik para viteve 90-të

Prej vitesh në media është raportuar lidhur me sasinë e materialeve të çmuara që nxirreshin.

“100 mijë $ për të dëshmuar kundër Berishës”, rrëfehet Izet Haxhia: Ofertat e Fatos Klosit mi tha…

Në pritje të ekstradimit për në Shqipëri, në funksion të vendimit të marrë nga Gjykata.

Vdekja e Tuk Jakovës, e bija tregon se si e helmuan dy ‘shokët’: I dhanë konjak dhe…

Ajo që ndodhi me Tuk Jakovën natën fatale të gushtit ’59 në spitalin e burgut.

Gjithmonë flitet me frikë për ta! Pse? Misteret e Masonëve, ja historia e vërtet e tyre

Fshehtësia e vëllazërisë masone ka hapur diskutime të gjera dhe teori të shumta konspiracioni gjithmonë..