Dokumenti i fshehtë i CIA-s dhe shërbimit sekret gjerman, për rindarjen e tokave të Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare

Dokumenti i fshehtë i CIA-s i cilësuar “CONFIDENTIAL”, që është hartuar në Mynih në vitin.

Pas 70 vitesh bashkë, Albania dhe Angiolo vdesin në të njëjtën ditë…! (Historia)

As vdekja nuk i arriti t’i ndajë. Albania dhe Angiolo, të cilët u martuan në.

“Bomba” e historianes angleze: Enver Hoxha do vritej më shpejt, ja kush e shpëtoi

Në një intervistë të gazetarit Xhevdet Shehu me historianen angleze Miranda Vickers botuar në DITA.

Komunikimi politik i Sali Berishës dhe ‘sekretet’ e liderit, Mustafaj rrëfen vitet ‘90

“Kultura e tij e përgjithshme shumë e gjerë. Qysh në fundin e viteve ’70 të.

Del dokumenti i rrallë për Enver Hoxhën dhe Mehmet Shehun: Agjenti M008 premtoi helmimin e…

U vetevra apo u eleminua paster, njeriu qe do te zevendesonte Enver Hoxhen ne detyren.

Historia shokuese/ Njihuni me Kamilën, femra që “ha burrat” (foto)

Kushdo që di disa gjëra për jetën e Princeshës së ndjerë Dajana, sigurisht dinë edhe.

Publikohet raporti rrënqethës nga kampi i internimit në Tepelenë: Njerëzit i mbajnë të zhveshur veç se janë nga veriu

sh-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme Kastriot Dervishi, ka publikuar një fragment shokues nga.

Nuk i keni parë! Dalin fotot e rralla të Shkodrës pas lufte, si u lanë 14 të pushkatuar në mes rrugës (foto)

Ja fotot e rralla! Nga Erald Kapri Shkodra ishte qyteti i fundit ku më pas.

Vrau vajzën e tij 2 vjeçe, të dashurin e nënës e poqi në hell. Dalin sekretet e errëta të Ali Pashës

Dalin detaje të reja në lidhje me jetën e Ali Pashë Tepelenës. Këto të dhëna.

E vërteta e ngacmimit seksual, mjeku i Enverit: Teuta ishte gjimnaziste…Pse nuk flet Iliri?!

Djali i Enverit, Sokol Hoxha deklaroi se mjeku personal i Enverit, Hektor Peçi, i cili.