Rrëfimi i trishtë i shkrimtares që dashuronte Ramën: Pas 7 viteve në burgun e Spaçit, nuk njihja…

Me rikthimin e saj beri buje. Shkrimtarja Ornela Vorpsi në Shqipëri pas shumë vitesh, po.

Si e parandjeu Enveri vdekjen e tij kur mori vesh lajmin për Sandër Prosin, ja detajet

Enver Hoxha duket se e parandjeu vdekjen e tij kur mori vesh nga Nexhmija lajmin.

Data kur vdiq Enveri, zbulohet si e ka pritur lajmin Lasgush Poradeci

Nga Meri Lalaj Lajmin se vdiq Enveri, në Pogradec na e solli helikopteri. (Në çdo qytet.

“Kazani u hodh në erë bashkë me fëmijën”, ky burrë qan e dridhet në studion e Eni Vasilit…tmerri që pa me sy

Kush e ndoqi intervistën e sotme në “Studio e Hapur” padyshim që ka derdhur lot!.

I mbijetuari i kampit komunist rrënqeth tek Eni Vasili: Më rrahën sa humba ndjenjat se doja babain

Rrëfimi rrënqethës në studion e Eni Vasilit. Në një kohë kur vijojnë debatet për kushtet.

“Oj nanë po na hanë shtrigat…”, Mirakaj tregon torturat: Nuk e harroj kujën e fëmijëve…

Dëshmia e tij ka tronditur mbrëmjen e sotme. Dëshmi rrëqethëse vijnë nga i mbijetuari i.

Eni Vasili qan me pikë loti në emision, ja tmerri që sapo rrëfeu ky burrë…

Momente rrënqethëse në emisionin e Eni Vasilit. Vuajtjet e ish-të përndjekurve në kampin e Tepelenës.

Ja si u ekzekutuan në Mamurras dy biznesmenët amerikanë, a kishte dorë Serbia në këtë ngjarje?

Nga Roland Qafoku Dy amerikanët Robert Lewis Coleman dhe George De Long kishin njëqind arsye.

Ishte njëriu më i pasur në Shqipëri dhe u bë Kryeministrër…por përfundoi duke pastruar pusetat e qytetit

Shumë banorë të Elbasanit e mbajnë ende mend pastruesin e banjave te markata e qytetit..

“Mos e transmeto në TV kronikën, do e ngremë prapë”, ish drejtori i RTSH: Urdhri i Ramiz Alisë pasi u rrëzua busti i Enverit

Momentin e rrezimit te bustit te Enver Hoxhes e kane te fiksuar mire ne memorie.