Sot janë miliarderë, por nuk kanë mbaruar as shkollën e mesme. Njihuni me këta 5 persona

Ja disa nga miliarderët më të njohur që gjithashtu kanë braktisur shkollën e mesme: Amancio.

Vendoset taksa e re shtesë 3% për apartamentet, ja çfarë duhet të dini

Biznesmenët që kanë ndërtuar në Tiranë vitin e fundit dhe në vazhdim do të kenë.

“Do lini pleqtë pa pensione”, si i k.ërc.ënoi Braçe doganierët në Port, prej 4 ditësh rrinte prapa…

Rreth 380 forca të policisë bashkë me autoritetet përkatëse shtetërore kanë kryer një aksion të.

Ndryshon ligji për makinat luksoze, çfarë parashikohet për vitin 2020. Ja detajet që duhet t’i dini

Në paketën fiskale 2020 qeveria ka lehtësuar taksimin për makinat e luksit duke amortizuar vlerën.

“Kjo është rënia me e thellë në dekadën e fundit, jemi drejt kolapsit”, paralajmërimi i ish deputetit, çfarë pritet të ndodhë

“Rënia e të ardhurave, sidomos e TVSH, ka bërë që buxhetit te shtetit ti mungojnë.

Euro nis të bjerë sërish, ja ç’po ndodh me tregun valutor

Monedha e përbashkët po humbet pikë prej fillimit të kësaj jave në tregun vendas. Sipas.

Dy portet me koncesion, PD nxjerr emrat: Ja kujt ia dha Rama. Njëri t.r.afikant ndërkombëtar d.roge, tjetri…

Nga Dorian Teliti Në kohë k rize, në kohë t ërmetesh, në kohë negociatash, në.

Tatimet mësyjnë në lokalet e mëdha të Tiranës, kontrollet në mbrëmje zbulojnë diçka k.r.imi.nale. Thirrja e fortë e Braçes,

Aksioni i tatimeve ne kuader te informalitetit i ka vene drynin te tjera bizneseve ne.

Vjen lajmi i keq nga Kina, lidhje dhe me Shqipërinë, po paralajmërohet se efekti do jetë global

Që kur nisen betejn tregtare me SHBA, ekonomia kineze nuk eshte me ajo e para..

Doni të shkoni në Gjermani? Hapen dyert për shqiptarët, ministrja jep detajet: Nga 1 janari 2020…

Shumë vetë nga Shqipëria e Kosova që kërkojnë një vizë pune realisht duhet të stërvisin.