“Nuk e kam parë kurrë Shqipërinë në këtë gjendje”, Ahmetaj na frikësoi: Shpresoj të mos kalojmë në planin…

Ministri i Rindërtimit Arben Ahemetaj i cili po merret edhe me menaxhimin e situates nga.

Si t’i paguani faturat e energjisë elektrike nga karantina? Ja çfarë duhet të dini urgjent

Një nga shqetësimet e shumta të qytetarëve në këto ditë karantine mbetet pagesa e faturave.

A do paguhen faturat e dritave dhe të ujit në muajt e ‘l.uftës’? Vjen lajmi i rrufeshëm

Kryeministri ka sqaruar një herë e mirë se është e pakuptueshme dhe e panevojshme të.

Si do zgjidhet problemi i kësteve me bankat? Rama lajmërim urgjent, pas pak orësh do ndodhë kjo gjë

Nuk duhet te kete asnje dyshim, per qytetaret qe kane veshtiresi ne banka me kestet.

Do aplikonit për kredi? Shtyhen afatet, por nëse kriza do vazhdojë…

Bashkia e Tiranës ka shtyrë deri më 17 maj afatin e aplikimit për kreditë e.

‘DW’: Pas COVID-19 Shqipëria rrezikon…

Vetë-izolimi dhe ndërprerja me ligj e aktivitetit të përditshëm të sipërmarrjes private rrezikon fillimin e.

Eksperti i ekonomisë nxjerr parashikimin e f.rikshëm: Rrezikojmë krizë, më keq do goditet Call Center dhe…Ja ç’duhet të bëjë qeveria

Pritet një krizë globale financiare si ajo e vitit 2008, ajo që po ndodh në.

Në Shqipëri qarkullon shumë ajo, por po rrit rrezikun për Covid-19, thirrja që bën OBSH e fortë

Bankat dhe institucionet financiare në Shqipëri dy javët e fundit po bëjnë thirrje për kryerjen.

Frika nga koronavirusi në ekonomi, Meta thërret urgjent Gent Sejkon, Banka ka parashikuar që…

Presidenti Ilir Meta, u takua sot paradite me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko,.

Frika nga k.or.onavirusi/ Banka e Shqipërisë merr vendimin për këstet e kredive të qytetarëve dhe bizneseve. Shtyhet afati deri më…

Situata e krijuar në vend nga përhapja e koronavirusit, ka detyruar Bankën e Shqipërisë të.