E padëgjuar ndonjëherë, Banka Botërore tregon arsyen pse në Shqipëri është tkurrur zhvillimi ekonomik: Nuk ka rënë nga qielli…

A ju kishte shkuar mendja se kjo arsye nxit ngadalesimin e rritjes ekonomike ne nje.

KUJDES/ Disa faqe shqip në Facebook po bëjnë oferta të rreme në emër të…nëse ju del ky njoftim

Nëse ju del në faqen tuaj në Facebook një ofertë që ju josh deri në.

Kap rekordet paraja cash, ja çfarë ndodhi me 2.3 miliardë euro në Shqipëri

Teksa qeveria dhe Banka e Shqipërisë po marrin masa për të reduktuar përdorimin e cash-t.

Jeni dëmtuar nga tërmeti i para disa ditëve? Rama jep lajmin e mirë, nuk do paguani ujë e drita!

Kryeministri Edi Rama shpjegoi sot me detaje vendimet e marra në mbledhjen e Këshillit të.

Ç’po ndodh me euron, nuk kishte ndodhur prej një viti, ja sa u këmbye sot

Dollari amerikan është forcuar ndjeshëm në tregun e brendshëm. Sipas të dhënave nga kursi zyrtar.

Çfarë po ndodh? Bankat në rr.ezik, Lulzim Basha nxjerr s.ekretin, ja letra që po qarkullon

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u është drejtuar me një letër bankave që operojnë.

‘Prek, shiko, lëviz’, si dallohen kartëmonedhat e reja 200 dhe 5000 Lekë

Nga dje, 30 shtator, Banka e Shqipërisë ka hedhur në treg kartëmonedhat e reja, përkatësisht.

Nga sot, ndryshojnë 2 mijë lekshi dhe 50 mijë lekshi. Por ç’do ndodhë me të vjetrat? Detajet që quhet t’i lexoni

Duke nisur nga sot, data 30 shtator 2019, qytetarët do të kenë në qarkullim prerje.

E nis javën mirë monedha e Eurozonës, ja me sa këmbehet euro sot

Java ka nisur pozitivisht për monedhën e Eurozonës, e cila është ngjitur sot në kuotën.

U kap me ndikimin e amerikanëve, porositësi shpëtoi. Politikanja e njohur mesazh b.ombë: Kjo kompani…

“Shqipëria e cila kërkon integrimin në BE është kthyer në një vend kyç sa i.