Ç’po ndodh me euron këtë fundvit? Ja parashikimi i kursit valutor

Në tregun valutor vendas dollari amerikan blihet 109.2 lekë dhe shitet 110 lekë. Në krahasim.

Tërmeti goditi rëndë ekonominë, pasojat do ndihen gjatë…Ja çfarë vendimi urgjent ka marrë Banka e Shqipërisë

Pasojat e tërmetit do të ndikojnë negativisht edhe në ekonomi, por cfare pritet te sjelle.

Zbulohet vendimi me urgjencë i qeverisë pas tërmetit, ja çfarë shkruan Top Channel

Lejet për ndërtimin e apo riparimin e banesave që janë dëmtuar nga tërmeti do të.

Çfarë po ndodh me euron e dollarin? Ja me sa u këmbyen sot

Dollari amerikan humbi pikë kundrejt euros mëngjesin e kësaj të enjteje, duke shënuar nivelin e.

Do shkoni në destinacionin e ëndrrave për vtëm 100 euro. Jepet lajmi i madh, ja kur nisin fluturimet

Pas Milanos dhe Gjenevës, një tjetër kompani ajrore low-cost do të fillojë të operojë në.

Pas tërmetit të 26 nëntorit, merret vendimi i rëndë për tre qytete. Ndalohet rreptësisht që njerëzit të…

Pas tërmetit shkatërrues të 26 janarit, qeveria ka marrë vendimin për të pezulluar lejet e.

Paralajmërimi i profesorëve të sizmologjisë, e ofruan falas studimin më 2013. Ja thirrja që i bënë Qeverisë

Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu.

Shqipëria solidare? Rriten me 50-70 euro çmimet e qirave, ja ç’po ndodh në këtë qytet

Ne nje kohe qe hashtagu gjithandej ne rrjetet sociale pas termetit eshte #Shqiperiasolidare, mesa duket.

Tërmeti rrit taksat? Nuk ka më pensione? Ahmetaj sqaron urgjent: Si do ndikojë tërmeti në buxhetin e 2020-s

Ne kohen qe termeti goditi vendin, qeveria e kishte bere gati projekt buxhetin e 2020-s..

E bletë shtëpinë me kredi dhe jua dëmtoi tërmeti? Eksperti tregon çfarë do të ndodhë me ju

Me dhjetëra banesa janë dëmtuar nga tërmeti i fuqishëm i datës 26 nëntor, një pjesë.