Tërmeti rrit taksat? Nuk ka më pensione? Ahmetaj sqaron urgjent: Si do ndikojë tërmeti në buxhetin e 2020-s

Ne kohen qe termeti goditi vendin, qeveria e kishte bere gati projekt buxhetin e 2020-s..

E bletë shtëpinë me kredi dhe jua dëmtoi tërmeti? Eksperti tregon çfarë do të ndodhë me ju

Me dhjetëra banesa janë dëmtuar nga tërmeti i fuqishëm i datës 26 nëntor, një pjesë.

Zbardhet plani i Qeverisë për familjet e pastreha pas tërmetit, nga 1 janari do të nisë…

Deri në fund të vitit, familjet e mbetura në qiell të hapur do të vijojnë.

Qeveria ndryshon buxhetin e vitit 2020, ja çfarë do parashikojë për banesat e dëmtuara nga tërmeti

Qeveria ka ndermarre nismen të ndryshojë projektbuxhetin e vitit 2020 me qellim per te financuar.

Dëme nga tërmeti i 26 nëntorit? AMF thirrje qytetarëve: Nëse keni kredi bankare, mos vononi, tani duhet të…

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare bën me dije për të gjithë qytetarët e prekur nga tërmeti.

Zbulohen qytetet që ofrojnë pagat më të larta në vend, por Lezha e Shkodra…

Qarqet e Tiranës, Fierit dhe Kukësit ofrojnë pagën më të lartë mesatare për një të.

Qeveria njofton, ja sa lekë shpërblim marrin pensionistët këtë fundvit

Qeveria do të japë 3 mijë lekë të rinj në formë shpërblimi për të gjithë.

Paguajnë mbi 9 euro orën/ Doni të punoni në Gjermani? Ja çfarë po ndodh atje, sa janë pagat dhe taksat që merr shteti

Në Gjermani rrogat janë të larta, kështu mendojnë shumë migrantë, që duan të vijnë e.

Bëni më shumë se një punë? Kujdes, do ju marrin taksa të larta (Shembujt)

Individët, që punojnë në më shumë se një punë, duhet të përgatiten që të paguajnë.

Ç’po ndodh me euron? Bie sërish, ja me sa u këmbye sot

Kjo e martë ka shënuar një dobësim të monedhës së Eurozonës e cila ka zbritur.