Ndryshojnë taksat e tatimet në 2020-n, “bosët” që mbajnë makina luksi do të……

Qeveria parashikon të lehtësojë të gjithë ata që kanë makina epoke në Shqipëri me ndryshimet.

Qeveria premton 35 mijë vende pune në 2020-n, zbulohen detajet. Ja çfarë do ndodhë për 2 vjet

Sektorët që do të kenë mbështetjen më të madhe në vitin 2020 nga qeveria janë.

LAJM I FUNDIT/ Zbulohet emri, ja drejtori i ri që emëroi Rama në Veri. Përp.lasjet brenda PS po bëjnë që…

Gledis Çeliku eshte komanduar ne krye te Autoritet Rrugor te Rajonit te Veriut, duke zevendesuar.

Ngrihet alarmi, njerëzit të kenë kujdes. Ajo që mund të ndodhë këto tre ditë është e frikshme

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjitikës ka njoftuar se tre ditët e ardhshme do të jenë.

Edi Rama jep paralajmërimin e fortë, ja çfarë u ndodh shqiptarëve nga 1 Janari…

Kryeministri i vendit, Edi Rama, gjatë bashkëbisedimit që pati me qytetarët për programin e bashkëqeverisjes.

“Qeveria po e mban të fshehur, nuk e publikon”, e rëndë ajo që paralajmëron ish deputetja: Burimet thonë se…

Ish deputetja e PD Jorida Tabaku ne nje postim ne FB ka bere nje paralajmerim.

Grabitjet e parave në bankomate, eksperti i sigurisë: Ruhuni, ja veprimet që nuk duhet të bëni

Nga Roland Tashi, Ekspert i çështjeve të sigurisë/ Grabitja e fundit e një bankomati i.

Çfarë do ndodhë me pensionet e shqiptarëve në Itali? Zbardhet diskutimi mes Ramës e Contes, pritet të ketë…

Kryeministri Rama dhe homologu italian Konte u angazhuan për firmosjen e një marrëveshjeje për njohjen.

Gjoba për ujin, me ligjin e ri nga 50-500 mijë lekë. Ujësjellësit mund të jepen me koncesion ose …

Lidhjet e paligjshme të ujit nga familjarët do të gjobiten nga shoqëritë e ujësjellës-kanalizimeve me.

LAJM I FUNDIT/ Shkarkohet nga detyra kreu i Doganave, ja ç’po ndodh

Vetën 7 muaj nga marrja e detyrës në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave,.