Si po i ndihmojnë fizioterapistët pacientët me COVID-19

Ndërsa e gjithë bota po përballet me një luftë të ashpër me armikun Covid-19, në.

“Arrin të kurojë COVID 19”, ish deputeti publikon recetën izraelite: Mund ta eleminojë virusin

Ish-deputeti Eduart Ndocaj ka publikuar në rrjetet sociale nëj recetë izraelite kundër COVID 19, ku.

Humb jetën në spital vogëlushi që e rrihte pa pushim gjyshja, tezja dhe burri i saj

Një vogelush 5 vjeçar, jetim, nga SHBA, ka ndërruar jetë pas dy ditësh në spital,.

Astrologu shqiptar nxjerr datat kur mbaron karantina dhe pandemia: Më 21 Prill…

Astrologu shqiptar Jofiel Koço shpjegon se kur pritet të marrë fund situata e rende e.

Kryebashkiaku del vetë në rrugë dhe u bërtet njerëzve: Shkoni në shtëpi, tani, çfarë doni këtu, duhet t’ju kapin te fejuarat me dru

Ka dalë vetë në rrugët e qytetit Kryebashkiaku i Barit Antonio Decaro për të “kapur”.

Shitësi përballet me klientin e pazakontë, nuk mbante maskë, por një send të çuditshëm që e kishte futur…

Periudha e izolimit dhe bllokimit të jetës normale në shumë aspekte si pasoje e koronavirusit,.

Sajti me filma p.o.rno nxjerr njoftimin për të vetëkarantinuarit, shkakton dyndje të madhe të burrave në…

Një sajt me materiale por.n.o.grafike në Japoni kishte leshuar nje thirrje per te gjithe te.

Brenda në makinë, u afrohet policia, por çifti kapet duke kryer marrëdhënie in.time. T.m.errohen efektivët

Ndërsa e gjithë Italia është në karantinë, ekonomia në gjunjë, jeta vazhdon. Karabinierët, gjithnjë vigjilentë,.

Çfarë është “imuniteti i tufës” dhe pse po flitet kaq shumë për të? Duke lënë të infektohen numrin më të madh të njerëzve…

I ashtuquajturi “Imunitet i tufës” është një mekanizëm sipas të cilit, kur shumica e një.

Sinjale shprese, shkencëtarët tregojnë se kur do jetë gati vaksina kundër COVID-19

Nje lajm shpresedhenes per mbare boten vjen. Pasi Organizata Botërore e Shëndetit e shpalli COVID-19.